رفتن به بالا
تلفن : 021-91035408 تلفن

شناسایی سیستم مدیریت محتوای وب سایت

چگونه تکنولوژی های یک وب سایت را پیدا کنیک

 

برای شناسایی سیستم مدیریت محتوای وب سایت برخی از سایتهای و پلاگینهای مرورگرها طراحی شده که شما میتوانید نوع وب سرور ، نسخه PHP و … را پیدا کنید .

 

شناسایی سیستم مدیریت محتوای وب سایت با wappalyzer :

 

خب.. برای شروع از یک ابزار ساده شروع میکنیم به نام wappalyzer این ابزار به 2 شکل طراحی شده :

   1 . نسخه wappalyzer  تحت وب : https://www.wappalyzer.com/lookup/

   2 . نسخه wappalyzer  تحت مرورگر : https://www.wappalyzer.com/download/

با وجود سادگی ولی بسیار دقیق و کاربری میباشد .

تشخصی وب سرور با browserspy :

یکیدیگر از ابزارهای شناسایی را میتوان وب سیات : http://browserspy.dk/webserver.php این ابزار بیشتر برای تشخصی نوع وب سرور و تکنولوژی آن میباشد . 

 

تشخصی سیستم مدیریت محتوای با builtwith :

سایت https://builtwith.com/ هم یکی از بزرگترین ابزارهای شناسایی تکنولوژی و CMS وبسایت میباشد . این سایت با دقت بالایی تمامی موارد مربوط به تکنولوژی و پلاگین های یک وب سایت را برای شما نمایش میدهد .  نمونه خروجی این وب سایت https://builtwith.com/meta/gameserver.ir میباشد .

 

بررسی CMS با سایت netcraft :

با استفاده از این سایت شما میتوانید وضعیت نکنولوژی ها – SEO – نوع SSL و نسخه آن ، Sender Policy Framework ، رکوردهای ایمیل , تشخیص نوع سایت و …. را بررسی نمایید و درواقع کاملترین گزارش با این سایت برای شما داده خواهد شد .

 

دلیل شناسایی سیستم مدیریت محتوای وب سایت چیست ؟

معمولا افرادی که دولوپر و سازنده وب سایت هستند و هکر ها ابتدا برای شروع کار خود میبایست وضعیت تکنولوژی آن وب سایت را بررسی کنند تا بتوانند مشابه آن سایت را طراحی یا هکر ها برای نفوز سریعتر سایت مورد نظر رو سریعتر بشناسند .

کمی دوستانه : بیشتر برای فزولی هم هست …. و اینکه وقتی شما قصد دارید وارد شرکتی شوید که هیچ شناختی از نوع وب سایت و تکنولوژی های مربوط به آن ندارید این ابزارهای به شما دید سریعتری برای شروع کار جهت دولوپ و طراحی خواهد داد . بقولی پیس دشتی میکنید و کمی زرنگ بازی میکنید ….