رفتن به بالا
تلفن : 021-91035408 تلفن

نصب لینوکس در ویندوز

آموزش نحوه نصب لینوکس در ویندوز 10

نصب لینوکس در ویندوز :

( نصب لینوکس در ویندوز ) یکی از محصولات رایگان میاکروسافت بستری است که کاربرانی که میخواهند بدون نصب هر نوع مجازی سازی مانند VMware یا virtualbox یک یا چند لینوکس با همان قابلیت لینوکسی را داشته باشند را نصب کنند .

شما با استفاده از این محصول میتوانید نسخه های معینی از لینوکس که در Microsoft Store  قرار داده شده را با تنها چند کلیک نصب نمایید . نام این محصول به اختصار WSL یا Windows Subsystem for Linux میباشد .

 

آموز نصب WSL در ویندوز 10 :

1 . برنامه Power Shell را با دسترسی Administrator در ویندوز خود اجرا نمایید . برای انچام این امر میباسید در start ویندوز گزینه PowerShell را جستجو و بر روی گزینه Windows PowerShell کلیک راست نموده و گزینه RUN as administrator را اتخاب نمایید .

2 . سپس دستور زیر را در Powershell خود وارد نموده و  Enter کنید :

dism.exe /online /enable-feature /featurename:Microsoft-Windows-Subsystem-Linux /all /norestart

 

powershell - نصب لینوکس در ویندوز 10

 

 

3 . وارد Microsoft Store شده و نسخه لینوکس مورد نظرتان را انتخاب نمایید و گزینه Get را کلیک کنید همچنین هنگام درخواست لاگین شما میتوانید با اکانت Gmail ، Yahoo یا مایکروسافت خود لاگین نمایید :

 

 

 

 

4 . پس از دانلود و نصب اتوماتیک گزینه lunch را کلکی کرده و پنجره ای جهت دریافت نام کاربری و رمز عبور ورودی لینوکس برای شما ظاهر خواهد شد . (Installing, this may take a few minutes… پس از این پیام با پنجره مذکور مواجه میشوید ) :

شما این مرحله را میتواند رد کرده و با کاربری root به لینوکس خود لاگین کنید . 

خب نصب تمام شد و میتونید از کار با لینوکس یا لینوکسهای خودتون کنار ویندوز لذت ببرید . همچنین شما با نصب لینوکس در ویندوز میتوانید بطور همزمان با چندین لینوکس کار کرده و منابع کمتری نسبت به  دیگر مجازی ساز در سیستم خود اشغال نمایید .

 

سفارش انواع سرویس در گیم سرور دات آی آر

 

سفارش سرور مجازیسفارش سرور اختصاصیسفارش سرور میکروتیکسفارش سی پنل ایران